TİFALDİ (Türkçe İfade Edici ve Alıcı Dil Testi)

0%
*Bu yazı tahmini 3 dakika 29 saniye okuma süresine sahiptir.

 Eğitim İçeriği

Basımı 2010 yılında yapılan, geçerli, güvenilir ve özgün bir test olan TİFALDİ Testinin Alıcı Dil Kelime Alt Testi ve İfade Edici Dil Kelime Alt Testinin uygulanmasını öğretmektir. Kurs bir(1) tam gün eğitim ve katılımcıların eğitim sonrasında yapacakları bir uygulamanın video kaydını alıp puanlama kâğıdıyla birlikte eğitici kişiye değerlendirilmek amacıyla göndermesini içermektedir.


Eğitimci

Prof. Dr. AYŞE GÜL GÜVEN

 

Eğitimin Hedefleri

  • Testin kullanım kurallarını -yönerge, ham puan toplamını bulmak ve standart puan ve yaş eşdeğer düzeyinin nasıl bulunduğunu- öğrenmek.
  • Her iki alt testi hatasız olarak uygulama becerisini kazanmak.

 

Hedeflenen Katılımcılar ve Ön Koşullar

TİFALDİ Alıcı ve İfade Edici Dil Kelime Alt Testlerini psikolog (son sınıf öğrencileri dahil), odyolog (son sınıf öğrencileri dahil), psikolojik danışman, dil ve konuşma bozuklukları uzmanları, odyoloji ve konuşma bozuklukları uzmanları, çocuk gelişimi uzmanları ve çocukla çalışan ölçme ve değerlendirmeyle ilgilenen uzmanlar  TİFALDİ test uygulama kursuna katılıp sertifika aldıktan sonra uygulayabilir.

 

Süre : On(10) Saat
Tarih & Saat :

26 Ocak 2019 Cumartesi 09.00 - 19.00

Kontenjan : 7 kişi
Verilecek Belge : Sertifika
Yer :

Türk Psikologlar Derneği Genel Merkezi
Fethiye Sk. 5/1 Gaziosmanpaşa Çankaya Ankara

 

 

 

 

 

 

Kayıtların kapanma tarihi: 24 Ocak 2019

  

 

Ücretlendirme   (KDV dâhil)
TPD Üyeleri :

306,80 TL

TPD Üyesi Olmayanlar : 613,60 TL

 


 

*Eğitim ücretine uygulama materyali dâhil değildir. Sertifika alımı sonrası 350,00 TL karşılığında Türk Psikologlar Derneği Genel Merkezinden TİFALDİ Test Çantası alınabilir.

 

Kesin kayıt için derneğe isim yazdırıldıktan sonra 155,00 TL ön ödeme bedelinin aşağıda bilgileri yazılı banka hesabına katılımcı ismi ve "TİFALDİ Eğitimi (Ocak 2019) katılım bedeli" ifadesi eklenerek yatırılması ve dekontun bilgi@psikolog.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi ve destek için 0(312) 425 67 65 numaralı hattan bilgi alınabilmektedir.

 

Eğitim Ücreti için Banka Hesap Bilgileri    
Hesap Sahibi (Alıcı) : Türk Psikologlar Derneği İktisadi İşletmesi
Banka : QNB Finansbank A.Ş. Çankaya Şubesi
IBAN : TR17 0011 1000 0000 0081 6989 37

 


 

 

 

 

Ön ödemelerini yapan katılımcılarımızın eğitime katılamama durumunu eğitim gününden en az 10 gün önce haber vermesi gerekmektedir. Eğitime 10 günden az bir süre kala eğitime gelinemeyeceği bilgisi verildiğinde ön ödeme iadesi yapılmayacaktır.

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.
>