Gönüllü Çağrısı

13 Mart 2016 günü Ankara'da gerçekleşen insanlık dışı saldırı sonrasında TPD Travma ve Afet Biriminin başlattığı psikososyal destek çalışmaları kapsamında,...

0%
*Bu yazı tahmini 3 dakika 2 saniye okuma süresine sahiptir.

Değerli meslektaşlarımız,

13 Mart 2016 günü Ankara’da gerçekleşen insanlık dışı saldırı sonrasında TPD Travma ve Afet Biriminin başlattığı psikososyal destek çalışmaları kapsamında, katliamda hayatını kaybedenlerin yakınlarına, yaralananlara ve yaralı yakınlarına, olaya doğrudan tanıklık edenlere, kurtarma ve yardım çalışanlarına ve de olaya meslekleri gereği tanıklık eden kişilere destek verilmesi amaçlanmaktadır.

Bu amaç çerçevesinde, Ankara’da yaşayan/çalışan gönüllü olarak destek vermek isteyen travma alanında deneyimli meslektaşlarımızın e-posta yolu ile bizimle iletişime geçmesini rica ediyoruz. Daha önceki çağrılarda aşağıdaki bilgileri iletmiş olan meslektaşlarımızın tekrar göndermeleri gerekmemektedir, gönüllü desteğe devam edemeyeceğini düşünenlerin bildirmelerini rica ederiz.

Yaşanan bu travmanın ve kayıpların niteliğini göz önüne alarak, öncelikli ihtiyacımızın travma sahasında deneyimli meslektaşlarımızın desteği olduğunu vurgulamak isteriz. Saha deneyimi olmayan ya da daha sınırlı olan gönüllü meslektaşlarımızın ve öğrencilerimizin dayanışmaya desteği ve lojistik yardımları da son derece önemli ve değerli olacaktır.

tpdankaratravma@psikolog.org.tr adresine göndereceğiniz ve gönüllü olarak bu psikososyal destek çalışmasında görev almak istediğinizi beyan eden e-postada,

Ø  İletişim bilgilerinizi

Ø  Bugüne kadar travma alanında aldığınız eğitimleri,

Ø  Travma sahasındaki deneyiminizi ve bugüne kadar katıldığınız saha, müdahale ve destek çalışmalarını

Ø  Çalıştığınız yaş grubunu (yetişkin, ergen, çocuk) ve de bireysel ve/veya grup çalışmalarından hangisine destek vermek için gönüllü olduğunuzu lütfen belirtiniz. 

Ø Yönlendirilen kişileri nerede görebileceğinizi (kendi ofisinizde /çalıştığınız kurumda /ayarlanabilecek başka mekanda)  belirtiniz.

Sorularınız için aynı e-posta adresinden TPD Ankara Travma, Afet ve Kriz Birimi üyesi Zeynep Tüzün ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Saygılarımızla, 

Türk Psikologlar Derneği

Ankara Travma Afet ve Kriz Birimi

 

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.