Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WÇZÖ-IV) Kısa Dönem Eğitimi

0%
*Bu yazı tahmini 5 dakika 37 saniye okuma süresine sahiptir.

KISA EĞİTİME YALNIZCA TÜRK PSİKOLOGLAR DERNEĞİ’NDEN WISC-R SERTİFİKASI OLANLAR KATILABİLİR! DAHA ÖNCE WISC-R EĞİTİMİ ALMAMIŞ OLANLARIN UZUN GRUBA KATILMALARI GEREKMEKTEDİR.

 

Eğitimci: Klinik Psk. Cihat Çelik  (Arş. Gör)

Kurs İçeriği: 6 yaş 0 ay ile 16 yaş 11 ay yaş aralığındaki çocukların bilişsel becerileri hakkında bilgi sağlayan klinik bir ölçme aracı olan Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği IV’e eklenen yeni alt testler,  uygulama yönergeleri, puanlama ve raporlama ile klinikte kullanım alanları temelinde aşağıdaki alt başlıklara ilişkin bilgileri kapsamaktadır.

 

1. WÇZÖ-IV Testinin Tanıtımı

- WÇZÖ-IV’ün kuramsal alt yapısının tanıtılması
- WÇZÖ-IV Türkiye Standardizasyon çalışmasının aktarımı 
- WÇZÖ-R ile WÇZÖ-IV arasındaki farklar ve yenilikler hakkında bilgilendirme 

- WÇZÖ-IV’ün dönüştürülmüş ya da küme puanlarının tanıtımı


2. WÇZÖ-IV Uygulama Becerileri


- Zeka ölçeğinin alt testlerinin uygulanma becerisinin kazandırılmasına yönelik gereklilikler ve pratik uygulamalarla bunların pekiştirilmesi 


3. WÇZÖ-IV Puanlarının Yorumlanması ve Raporlandırılması

- Elde edilen puanların hesaplanması ve bunların yorumlanması 
- Kapsamlı bir rapor yazma için gerekli bilgilerin aktarılması 

Kursun HedefleriÇocukların bilişsel becerilerinin değerlendirilmesinde bir çok ülkede güvenilir ve yaygın kullanılan klinik ölçme araçlarından Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV’ün uygulama becerilerinin kazandırılması, test puanlarının yorumlanması ve rapor yazma becerisinin kazandırılması, bu aracın kullanımının klinik becerilerle birleştirilmesine yardımcı olma kursun hedefleri içindedir.

 

Hedeflenen Katılımcılar ve Ön Koşullar: Psikoloji bölümünden mezun olmak, lisansüstü veya doktora eğitiminde WÇZÖ-IV uygulamalı zihinsel değerlendirme dersini almış olmak ve/veya WÇZÖ-R sertifikasına sahip olmak. Klinik alanda çalışanlara öncelik tanınacaktır.

 

Değerlendirme: Yukarıda içeriği aktarılan 32 saatlik kursun sonunda yazılı sınav ile kursun değerlendirmesi yapılacaktır. Değerlendirme sonucunda başarılı olan kursiyerlere TPD onaylı sertifika verilecektir.


Süre                                     :
 32 saat (Toplam 4 günlük eğitim, 8 güne yayılarak 16.00-20.30 saatleri arasında yapılacak olup, 8 gün eğitim 1 gün süpervizyon olarak yapılacaktır. )

Başlangıç Tarihi ve Saati : 12,13,14,15,16,17,18,19 Ağustos 2017 (16:00-20:30)

Kontenjan                             : 10
Verilecek Belge           : Sertifika
Yeri                                      : Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesisleri- Pınarbaşı Mahallesi, 07070 Antalya Merkez/Antalya

İletişim                              : 0537-981-15-79 

Ücret

TPD Üyesi: Ücret  TPD Üyesi: 944,00 TL (KDV DAHİL FİYATI)

TPD Üyesi Olmayanlar: 1.888,00 TL KDV dahil.

** MATERYAL ÜCRETİ 1.490,00 TL’dir. Materyal ücreti farklı bir hesaba yatırılacaktır.

 NOT: Eğitime kesin kayıt yaptırmak için telefon ile isim yazdırdıktan sonra, en geç 07.08.2017 Pazartesi tarihine kadar ilgili IBAN/Hesap Numarasına ücretin tamamının yatırılarak dekontun antalya@psikolog.org.tr adresine yollanıp  0537 981 15 79 telefon numarasına bilgi verilmesi gerekmektedir.  (19.07.2017 tarihinde bu duyuruda güncelleme yapılmıştır.)

Hesap Adı : Türk Psikologlar Derneği İktisadi İşletmesi
Banka : Yapı Kredi Bankası Meşrutiyet Şubesi / ANKARA
IBAN : TR31 0006 7010 0000 0042 2626 34

 

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.
>